logo

Psychoterapia Gestalt

Dzięki zaangażowaniu w psychoterapię Gestalt, rozwiniesz umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi. Nauczysz się jak rozpoznawać własne emocje. Poznasz swoje reakcje wynikające z dotychczasowych doświadczeń- co pozwoli Ci świadomie zmieniać swoje zachowanie w relacjach z innymi osobami.
Psychoterapeutka Gdańsk

Co tak naprawdę się dzieje w trakcie terapii?

"Jeśli widzisz ,że złe rzeczy dzieją się dookoła, to znajdź dla siebie jakąś dobrą cząstkę działania"

/ Marek Aureliusz

W trakcie terapii w moim gabinecie doświadczysz:

  • profesjonalnego wsparcia
  • empatii
  • akceptacji i braku oceny
  • pełnej uwagi i zrozumienia
  • dyskrecji

Wesprę Cię w lepszym rozumieniu siebie,  co pozwoli Ci mieć lepszy kontakt z własnymi emocjami, poczuć ulgę w cierpieniu, a także wpłynie na zrozumienie samego siebie w relacjach z innymi.

Psychoterapia Gestalt jest skuteczna w sytuacjach kryzysowych, w przeżywaniu żałoby, żalu po stracie, w sytuacjach funkcjonowania pod wpływem długotrwałego i nadmiernego stresu a także przypadku  odczuwania  zaburzeń psychosomatycznych, nerwic, depresji,  lęków.

Terapia Gestalt lokuje się w nurcie psychologii humanistycznej i jest przede wszystkim oparta na relacji Klient – Psychoterapeuta. Jej celem jest doprowadzenie do tego, by odblokować w osobie naturalny proces samoregulacji organizmu i przywrócić poczucie odpowiedzialności za własne życie.

Trening Gestalt jest również z powodzeniem stosowany jako metoda rozwoju, poszerzania świadomości i lepszego poznania samego siebie.

Rozwiń umysł
rozwiń skrzydła

Co zyskasz dzięki psychoterapii ?

Ulga emocjonalna

Jeśli coś sprawiło, że rozważasz psychoterapię  i pomysł ten wraca do Ciebie regularnie to prawdopodobnie zmagasz się z obciążeniem emocjonalnym, któremu nie jesteś w stanie sprostać w pojedynkę.

Zwiększenie pewności siebie i poczucia własnej wartości

Jeśli masz problemy w obszarach pewności siebie i poczucia własnej wartości, psychoterapia to świetny sposób na pracę nad ich podstawowymi przyczynami.

Odnalezienie źródła problemów

Psychoterapia różni się tym od zwykłej rozmowy, że dociera do  często nieświadomych emocji odpowiedzialnych za dyskomfort psychiczny  i doprowadza do rozwiązania problemu.

Psychoterapeuta Gdańsk-Wrzeszcz

Poznajmy najlepszą wersję Ciebie

Zgodnie z paradoksalną teorią zmiany, dzięki psychoterapii człowiek staje się tym, kim jest, a nie tym, kim chciałby być. Pomogę Ci w procesie akceptacji samego siebie i świadomym podejmowaniu decyzji.

Skontaktuj się